Det är helt otroligt vad jag är oteknisk! Min son André blir helt galen, Pigge har vid det här laget gett upp och numera suckar han bara. När jag skulle blogga igår, hade jag glömt hur man gjorde så jag tryckte lite här och där och vips försvann det Pigge hade bloggat om dagen innan. Så snopen jag blev! Inte vet jag hur det gick till heller. Men, men nu gör jag ett nytt försök.
Ikväll ska jag fortsätta sätta koreografi med revyarna. Dom är för härliga! Vi körde stenhårt igår och det var jättekul! Sen körde vi igenom första aktens sketcher för att kolla hur lång tid allt tar. 1:a akten kommer att hamna på ca 50 minuter och det är lagom. Vi fortsätter med akt 2 ikväll och gör samma sak. Vi har också gått igenom kläder och rekvisita till alla nummer. Det blir en hel del!
Nu är Pigge ute och affischerar. Vi ligger lite efter med marknadsföringen tyvärr, men det tar vi igen nu i veckan.
Imorgon förmiddag kommer FIlippa! Det ska bli underbart! Pigge går och har nedräkning tills hon ska komma. Han är helt såld på henne han med! Hon styr honom med järnhand, det är gullligt! Hon kallar honom "Piggas"!
Må så gott!
/Eva