Välkommen!

Fix och don!

2010-01-19

Det rullar på med lite allt möjligt. Det som är mest aktuellt nu är som sagt Cykelakuten. Jag fick höra många roliga idéer till manus igår. Det blir superkul! Det är intressant att jag känner igen väldigt många episoder som händer i vår familj:) Jag letar musik, den ger mig så otroligt mycket. Just nu är min favorit The Basebolls, den musiken blir jag så glad av.

Det känns som allt är i fas just nu vad gäller jobb, fritid, sömn, mat och ingen stress. Får se hur länge det håller i sig.

Nu är det fullt med folk på vårat kontor. Maria håller på med marknadsföring, Lars och Pigge skriver manus, jag fixar och donar med allt möjligt. Det är roligt med liv och rörelse, massor av skratt. Idag ska vi äta lunch på Åh. Dom har god mat!

Ikväll kommer Filippa äntligen! Ska bli så mysigt att få vara mormor några dagar! Hon blir en riktig teaterapa verkar det som. Hon underhåller barnen och fröknarna på sitt dagis, både med sång och dans. Det bådar gott tycker jag!

Må så gott!

/Eva

Antal kommentarer: 0

Namn: E-postadress: Hemsideadress:
Meddelande:
:) :( :D ;) :| :P |-) (inlove) :O ;( :@ 8-) :S (flower) (heart) (star)