Välkommen!

Sista helgen ...

2010-02-05

Jaha, då var det dags för sista helgen i Älmhult. Revyn där har gått fantastiskt, 16 föreställningar med stående ovationer utom på några få, det är inte illa. Det blir väl inte lika roligt att packa ihop efter oss, men vi har rätt kul tillsammans så ett och annat skratt blir det nog då också.

Vi skall bo hos Bengt och Ingrid skoog i helgen, underbara människor, så det blir nog trevligt. Stig och Olga, Evas föräldrar, och barnen med respektive kommer också ner för att titta. Skall bli intressant att höra vad de har att säga om revyn, de har ju sett en del genom åren.

Det blir fest efter sista föreställningen, men jag tror nog de flesta tar det lugnt inför rivningen på söndagen. Men kul skall det bli i alla  fall.

Ha en trevlig helg.

Piggge

Antal kommentarer: 0

Namn: E-postadress: Hemsideadress:
Meddelande:
:) :( :D ;) :| :P |-) (inlove) :O ;( :@ 8-) :S (flower) (heart) (star)