Välkommen!

Vardag igen.

2010-02-09

Nu ska vi väl komma in i normala gängor igen efter att revyandet i Älmhult är klart. Ska bli riktigt skönt. Ser fram emot en "vanlig" helg.

Igår repeterade jag med barnen som är med i Knätofs 3. Dom är så duktiga och roliga att jobba med! Det är alltid lika mysigt att komma till Klockargården. Tänk att vi jobbat där i 6 år! Det är otroligt vad tiden går.

När jag kom hem hade Pigge lagat god mat, så mysigt när han överraskar! Sen fixade vi lite i nya tv-rummet. Bl a plockade in en miljon böcker i bokhyllan. Pigge är rolig han - han har säkert 50 böcker av varje inom hästar, akvariefiskar, fåglar och trädgård!

Idag ska vi ha möte på Åh. Vi, dvs Pia, Petra och jag, planerar för ett s k russindisco den 12 mars. Studio 35, för alla över 35 år. DJ som spelar 70- och 80-tals musik, tidsenlig meny och uppträde kl 24.00. Det var länge sen vi hade det, så det ska bli så himla kul! Det brukar komma massor av folk som man inte träffat på år och dar. Underbart att få dansa!

Må så gott!

/Eva

Antal kommentarer: 0

Namn: E-postadress: Hemsideadress:
Meddelande:
:) :( :D ;) :| :P |-) (inlove) :O ;( :@ 8-) :S (flower) (heart) (star)